Şezlonglarınızı Uzun Ömürlü Kullanmak İçin En Doğru Şezlong Örtüsü Seçimi

Şezlong Koruma Örtüleri Nasıl Tercih Edilmelidir ?

Şezlong üzerinde yatılan ve yatarken de yatış pozisyonunun istenilen şekilde ayarladığı, bir tür taşınan koltuk ve yataklara verilen isimdir. Özellikle yaz mevsiminde deniz kenarına giden kişiler, şezlong arayışına girer. Güneşten korumak için güvenilir bir üründür. Hatta şezlongunu yanında taşıyan birçok kişi de vardır. Şezlong tam olarak bir keyif ürünüdür denilebilir. Satın alınırken, dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlar göz ardı edilmemelidir. Öncelikle kendiniz için uygun şezlongu seçerken, rengi, tasarımı ve üretimi materyali dikkate alınmalıdır.

 

Şezlong Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şezlong seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, arka bölümden ayarlama özelliğinin olmasıdır. Özellikle konforlu bir yatış pozisyonu için bu çok önemli bir detaydır. Şezlongda yatarak birçok aktivite yapmak mümkündür. Öncelikle güneşlenmek başta olmak üzere, üzerinde uyumak, kitap okumak ve ya bir şeyler içmek mümkündür. Rahat bir ürün olduğu için, fazla vakit geçirilse dahi herhangi bir rahatsızlık hissi olmaz. Özellikle rahatlık arıyorsanız, mutlaka kolsuz ya da kollu modellere göz atabilirsiniz.

Özellikle rahat yatış pozisyonu isteyenler için, çok önemlidir. Diğer bir konu da şezlong minderi seçimidir. Şezlonglar, genel olarak yumuşak tahta ya da plastik materyalden el de edilir. Buna rağmen bazen, istenen rahatlığı vermeyebilir. Bu yüzden mutlaka şezlongunuz için, bir minder de temin etmeniz gerekir. Bazı şezlong modellerinin üzerinde alüminyum file de bulunur. Özellikle son zamanlarda tercih edilen bir üründür.

 

Şezlong İçin Doğru Malzeme Nasıl Seçilir?

Alüminyum örgü, plastik, yumuşak tahta gibi malzemelerden üretilen şezlonglar, satın alınırken mutlaka doğru malzemeyi tercih etmek gerekir. Doğru malzemeyi demek için, aşağıdaki özelliklere dikkat edilebilir;

  • Öncelikle dayanıklı bir malzeme olması gerekir. Her türlü hava koşuluna karşı dayanıklı olmalıdır
  • Şezlongu yanınızda taşımanız için, hafif olması önemlidir.
  • Fiyat performans ürünleri, her zaman daha çok beğenilir, bu yüzden bütçenizi doğru kullandığınız bir ürün olmalıdır. Bakımı ve temizliği rahat olmalıdır.
  • En önemli şeylerden biri konfordur. Özellikle yatış pozisyonu için konforlu bir ürün olması gerekir.

 

Şezlong Aksesuarları Nelerdir?

Şezlong alanların şezlong aksesuarlarını da alması gerekir. Özellikle minder sevimli yaptıktan sonra, aksesuar seçimine geçme sırası daha doğru olacaktır. Şezlongun yanına mutlaka küçük bir masa ya da sandalye almanız gerekir. Özellikle güneşlenirken ve kitap okurken, eşyalarını ya da içecekleri koymak için gereklidir. Küçük bir sehpa işinizi görecektir. Diğer bir aksesuar da şezlong yastığıdır. Rahat yatış pozisyonu için gereklidir.

Şezlong minderi bu konu da gerekli rahatlığı sağlamaz. Mutlaka yastık ihtiyacı duyulur. Bunun için yastıklı şezlong modelleri de mevcuttur. İster yastıklı isterseniz de tek yastık alarak kullanabilirsiniz. Şezlong yastıkları son derece ekonomik fiyatlıdır ve herkesin bütçesine uygun fiyat seçenekleri mevcuttur. Önemli olan kaliteli olmasıdır.

 

Şezlong Koruma Örtüsü Ne İşe Yarar?

Özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen şezlonglar çabuk kirlenebilir ya da deforme olabilir. Bu yüzden mutlaka şezlong koruma örtüsü kullanmak gerekir. Hem balkon hem bahçe hem de terasınızda rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Böylelikle şezlongunuzu her türlü hava koşulundan korumuş olursunuz. Koruma örtüsü kullanmanın amacı, çürüme gibi durumları engellemektir.

Güneş ışığı zarar vermez. Çatlama gibi sorunlar olmaz. Özellikle paslanma sorunu için ideal bir üründür. Bu örtüler kolay bir şekilde takılıp sökülebilir. Ayrıca temizliği de kolaydır. Bir bezle silebilir ya da sadece su ile yıkayabilirsiniz. Uzun ömürlü ürünler olduğu için uzun süre kullanabilirsiniz. Şezlong koruma örtüsü alırken mutlaka kaliteli olmasına, yarı saydam olmasına dikkat edilmelidir. Koruma örtüsü tercih edilirken, şezlonga göre biraz büyük olmasına dikkat edilmelidir. Aynı zamanda iyi bir şekilde sabitlemek de önemlidir. Bu durumda rüzgar etkilemez. Çamaşır makinasına atmak ve ya kimyasallar kullanmak, örtünüze zarar verebilir.

 

Şezlong Koruma Örtüsü Fiyatları

Şezlong alanların yanında aldığı şeylerden biri de koruma örtüsüdür. Şezlongun dış olaylardan etkilemesine engel olur. Fiyatları da merak edilir. Özel kumaşlar kullanılır. Oldukça dayanıklı kaliteli kumaşlardan yapılır. Fiyatları da yine kumaş özelliklerine göre değişiklik gösterir. Genel de herkese hitap edecek şekilde ekonomik fiyatlar sunulur. Fiyat performans ürünlerini tercih etmek, kaliteden ödün vermemek son derece önemlidir.

Ödeme Yöntemleri
Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS)
WhatsApp Destek Hattı
HesabımSepetBizi ArayınWhatsApp