Rattan Bahçe Mobilyaları Kullanım Alanları

Pandeminin etkisiyle evlerine kapanan insanlar, rattan bahçe mobilyaları kullanım alanları arasında,  bahçelerini etkin şekilde kullanmışlardır. İnsanlar evlerinde tek açıklık yeri olan bahçelere,  bu mobilyaları yerleştirmişlerdir. Rattan mobilyalar, açık alanda veya terasta kullanılacak en mükemmel ürünlerden biridir. Bu ürünler hafif yapıda olup, çevre dostudur. Ayrıca temizlikleri ve bakımları kolaydır.

Uzun Ömürlü Bahçe Mobilyaları

Rattan, dış koşullara uygun şekilde üretilmiş, geri dönüştürülebilen plastik bir malzemedir. Bu malzeme, antibakteriyel olup mikroorganizma barındırmamaktadır. Rattandan yapılmış ürünler, güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Bu nedenle mobilyalarda renk değişimi ve aşınma meydana gelmemektedir.

Hayal edebileceğiniz tüm bahçe mobilyaları, rattan malzemeden üretilebilmektedir. Rattan koltuklar, rattan sandalyeler, rattan şezlong ve rattan bahçe masası ilk akla gelen mobilyalardır. Sağlamlığı ile bilinen bu mobilyaların tasarımları gayet şıktır. Rattan bahçe mobilyaları kullanım alanları bu ürünler sayesinde, cazip ve dikkat çekici hale getirmektedir.

Bu mobilyalar kaliteli oldukları için uzun ömürlü olacaklardır. Bu sebeple rattan mobilyaları senelerce severek büyük keyifle kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir husus, mobilyanın güvenilir ve kalitesini ispatlamış bir firmadan satın almanızdır. Böylece aldığınız mükemmel bahçe mobilyalarını, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Sizin için en uygun bahçe mobilyasını seçerken rahatlığını test etmenizi öneririz. Ayrıca bu mobilyayı kullanacağınız alanda nasıl duracağını kestirmeniz önemlidir. Rattan mobilyasında kullanılan minderin konforlu ve kolay kolay yıpranmayan bir özellikte olmasına dikkat etmeniz iyi olacaktır.

Bahçenizde Olması Gereken 3 Şey

Bahçe veya teras oluşturacaksanız, aklınıza ilk gelecek eşya mobilya olacaktır. Rattan bahçe mobilyaları kullanım alanları sizin zevkinizi ve tarzınızı yansıtmalıdır. Böylece bahçenizde geçireceğiniz zamanlarda daha mutlu ve huzurlu olursunuz.

Bahçede kullanacağınız mobilyanın renklerinin, bahçenin ortamıyla uyumlu olması dekorasyon açısından güzel olacaktır. Ayrıca rattan koltukların minderlerinin kılıflarını değiştirebilirsiniz. Böylece farklı renklerde kombinasyonlar oluşturarak hayatınıza renk katabilirsiniz. Bu koltuklar üzerine yerleştireceğiniz renkli kırlentler ortamı daha da canlandıracaktır.

Bahçenizde mobilyadan sonra olması gereken ikinci eşya, barbekü veya mangaldır. Bu yerde, kendinize barbekü alanı oluşturmanız, mangal keyfi yaşayacağınız anlamına gelecektir. Burada sevdiklerinize ve misafirlerinize en lezzetli ziyafetleri sunabilirsiniz.

Bahçe oluşturduğunuzda, rattan bahçe mobilyaları kullanım alanları içinde, mutlaka olması gereken bir mobilyada salıncaktır. Keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek için şık ve estetik bir bahçe salıncağına sahip olmanızı tavsiye ederiz. Bu salıncakta günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Ufak şekerlemeler yapıp, akıllı telefonunuzu kurcalayabilirsiniz. Çocuklarınız bahçede bulunan salıncağı severek kullanacaklardır.

 

 Dış Mekânda Rahatça Kullanılacak Mobilyalar

Bahçe için mobilyanızı almadan önce, bu mobilyaları yerleştireceğiniz alanı ölçmeniz akıllıca olacaktır. Böylece satın alacağınız ürünü, yerleştireceğiniz alana uygun boyutlarda tercih edersiniz. Bu nedenle bahçe mobilyasını yerleştirdiğiniz yerde, estetik ve göz alıcı duracaktır.

Bahçeniz veya havuz kenarı için alacağınız mobilyaların alüminyum malzemeden olması önemli bir detaydır. Dış mekânda rahatça kullanacağınız alüminyum, küf ve pas tutmayan özelliğe sahiptir. Ayrıca alüminyum hafif bir malzemedir. Bu nedenle rattan bahçe mobilyaları kullanım alanları içerisinde, mobilyanın yerini kolayca değiştirebilirsiniz. Oysa demir iskeletli mobilyalar, su ile temas ettiğinde paslanacaktır. Bu nedenle, demir iskeletli bir mobilyayı, bahçe gibi dış mekânlarda kullanmak iyi bir tercih olmayacaktır.

Bahçede kullanacağınız sehpanın temperli cam olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Çünkü temperli camlar normal camlara göre daha dayanıklıdır. Kolayca çizilmez ve kırılmazlar. Çocuklarınız bahçede diledikleri gibi hareket edebilirler.

Bahçenize aldığınız mobilyaların yanına bazı aksesuarlar yerleştirebilirsiniz. Bu alanda raf bulunması ve servis arabasının olması hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Rattan Bahçe Mobilyaları Neden Popülerdir?
 • Rattan mobilyaların dış yüzeyleri elde örülmektedir. Bu nedenle benzersiz dokuya sahip ürünlerdir. Balık sırtı, hazeran gibi örgü tarzlarıyla sizlerinde dikkatini çekecektir.
 • Rattan mobilyaları birçok alanda kullanabilirsiniz. Bahçeniz, balkonunuz, kış bahçeniz, terasınız ve havuz kenarı, rattan bahçe mobilyaları kullanım alanları içerisindedir. Bu mobilyalar estetik ve modern ürünlerdir.
 • Ağır olan mobilyalar daha sağlam ve uzun ömürlü değildir. Kaliteli bir rattan koltuk takımlarını rahatça hareket ettirebilirsiniz. Dış etkilere karşı dayanıklı oldukları için uzun yıllar kullanabilirsiniz.
 • Temizliği ve bakımı kolay mobilyalardır. Nemli bir bez kullanarak rattan mobilyaların yüzeylerini rahatça silebilirsiniz. İsterseniz sünger ve sabunlu su ile yüzeyleri kolaylıkla temizlenir.
 • Bu mobilyaların bahçede kullanılan diğer mobilyalara göre daha fazla modeli ve rengi bulunmaktadır. Bunun sizin beğeneceğiniz ve kullanacağınız yere uygun rattan mobilyayı bulmanız kolaydır.
Keyifli Vakitlerin Geçeceği Bahçe Mobilyaları

Bahçenize, terasınıza, havuz başına veya kafeterya bahçenize, alacağınız çok şık ve kaliteli rattan ürünler bulunmaktadır. Loft masalı rattan bahçe koltuk takımı, ailenizle birlikte güzel vakit geçirebileceğiniz bir seçenektir. Yine bahçenize dayanıklı ve zarif görünümde olan Elite rattan bahçe koltuk takımları çok yakışacaktır. Rattan bahçe mobilyaları kullanım alanları anlatıldıktan sonra sıra bu ürünlerin özelliklerini sıralamaya geldi:

 • Bu mobilyalar iki adet tekli koltuk, tek adet üçlü koltuk ve bir adet sehpadan meydana gelmektedirler.
 • Şık ve konforlu şekilde tasarlanmış sehpa üzerinde temperli cam bulunmaktadır.
 • Bu zarif ve göz alıcı mobilyalar el işçiliği ile üretilmiştir.
 • Rattan koltuklar üzerindeki minderler su tutmayan özelliktedir. Ayrıca kolay temizlenmektedirler.
 • Kapalı balkonlarınız, kış bahçeleri için zarif birer takımdırlar.
 • Bu ürünler güneş ışınlarına ve suya dayanıklı malzemelerdir.
 • Rattan bahçe mobilyalarının iskeletleri alüminyum malzemeden yapılmıştır.

Sonuç olarak; rattan bahçe mobilyaları kullanım alanları dış mekân olduğu gibi iç mekânda olabilir. Çünkü şık ve zarif şekilde üretilmiş bu ürünleri mutfakta kullanmakta güzel bir seçenek olacaktır. Sevdiklerinizle ve dostlarınızla güzel vakitler geçirebileceğiniz bu mobilyaları, severek kullanacağınıza eminiz.


Divona Home
WhatsApp Destek Hattı