Mutfağınızın Havasını Değiştirecek Masa Sandalye Takımları

Mutfağınızın Havasını Değiştirecek Masa Sandalye Takımları

 

Mutfak dekorasyonunda belirleyici olan masa sandalye takımları mutfağın büyüklüğüne orantılı şekilde seçilmelidir. Mutfağın diğer mobilyalarındaki tarz ve renk dekorasyonuna uyum sağlamalıdır. Öncelikle bunu göz önünde bulundurmalısınız. Tercih ettiğiniz dekorasyona bağlı olarak mutfakta birçok farklı detaydan yararlanabilirsiniz.

Mutfakta masa sandalye takımları seçerken kullanacağınız alana hâkim olmalısınız. Mutfağın şekline göre tasarımlar seçmeli ve konforu ilk planda tutmalısınız.

Bunun için bazı önemli noktalara dikkat edebilirsiniz. Servis yaparken kolaylık sağlayacak bir masa her zaman dikkat edilmesi gereken bir unsur! Masa etrafında rahatlıkla servis yapabileceğiniz bir masa yerleşimi mutfak dekorasyonu için önemlidir. Aynı zamanda masa etrafında bulunan kişilerin de rahatça hareket etmesi gerekir. Mevcut alanı en iyi şekilde değerlendirin! Mutfak ölçünüze ve mutfağınızın alanına uygun masa sandalye takımları tercih edin.

 

Masa Sandalye Mutfak Dekorasyonunun Belirleyicileri! 

 

Mutfağınız için seçeceğiniz masalar ve sandalyeler mutfak dekorasyonunuzu tamamlayacaktır. Özellikle canlı renk ve tasarımlara sahip mutfak takımları önemli! Bu takımlarla ferahlatıcı bir mutfak dekoru elde edebilirsiniz. Ancak tasarımların görünümü kadar kullanım konforu da sağlaması gerekir. Bu şekilde daha rahat ve kullanışlı bir mutfak alanı elde edilebilir.

Çok sayıda misafir mi ağırlıyorsunuz? Mutfakta dikdörtgen şeklindeki masaları tercih edin. Fakat yuvarlak mutfak masaları verdiği konforla insan ergonomisine daha uygundur.

Masa Tercihlerinde Kararsız Olanlar…

 

Mutfağınız küçükse kare ya da dikdörtgen yemek masalarını tercih edebilirsiniz. Küçük alanları geniş göstermek için tasarlanan cam masalar, mutfaklar için en uygun tasarımlardır. 

Mutfağınızın Havasını Değiştirecek Masa Sandalye Takımları

Son bir kaç yıldır mutfak masa sandalye takımları tasarım açısından oldukça dikkat çekici hâle gelmiş durumda. Özellikle modern tasarım takımlar arayanlar için yüzlerce renk ve model seçenekler var. Ahşap ağırlıklı takımlar, metal ve cam mutfak takımları ve son dönemde oldukça ilgi görüyor.

Mutfakta Dekorasyon Uyumunu Yakalamak İsteyenlere! 

 

Klasik bir mutfak dekoruna sahip olanlar ne yapmalı?

  • Country tarzı masa ve sandalyeler tercih etmelisiniz. Eskitilmiş ahşap görünümü tarzında olan bu masa ve sandalyeler geleneksel, zarif ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.
  • Country tarzı mutfaklarda genellikle beyaz renkte mutfak masaları ve sandalyeler tercih ediliyor. Yuvarlak masalar ise daha dekoratif bir görüntü veriyor. Ancak mutfak alanı küçük ise kare ya da dikdörtgen şeklinde masa sandalye takımları seçmenizi öneririz. 

Mutfağınızın Havasını Değiştirecek Masa Sandalye Takımları

Modern bir görünüme sahip bir mutfağınız varsa ne yapmalısınız?

  • Dekorasyonda parlak renkler içeren yemek masalarını tercih edebilirsiniz. Mutfak masası ve sandalyelerinde yer alan metal, parlak detaylar, mutfağınızın diğer bölümlerine uyum sağlayacaktır. Özellikle parlak dolaplar ve ankastre setleriyle daha da uyumlu olacaktır. 
Masa ve Sandalyeleri Seçmenizde Belirleyici Rol Oynayacak Tüyolar

 

Güzel bir güne mutfakta başlanıyor! Lezzetli kahvaltılar ve keyifle yiyeceğiniz akşam yemekleriyle günün büyük bir kısmı mutfakta geçiyor.

Şık ve konforlu bir mutfağa sahip olmak için dikkat edilmesi gereken en önemli nokta mutfağınızın büyüklüğüdür. Mutfağın şekline göre seçeceğiniz masa sandalye takımları daha ferah bir alana sahip olmanıza yardımcı olur.

  • Küçük mutfak alanlarında 80x80 kare masa ve 4 sandalye tercih edilebilir. Büyük mutfak alanlarında ise 80x120 dikdörtgen masa ve 6 sandalye tercih edilebilir.

Uzun yemek sohbetleriniz için seçtiğiniz sandalyenin konforu çok önemli bir unsur. Sandalyelerin üzerindeki döşeme veya sandalye minderi ile sandalyelerinize ekstra konfor sağlayabilirsiniz.

Sağlıklı Seçimler Yapmalısınız

 Mutfağınızın Havasını Değiştirecek Masa Sandalye Takımları

Mutfak için masa sandalye takımları seçerken bakacağınız diğer bir önemli nokta ise temizlik konusu olmalıdır. Özellikle küçük çocuğu olan ailelerin evlerinde temizlik en büyük sorunlardan biri haline gelir. İşte temizlikte dikkat etmeniz gereken nokta! Mutfak için tercih ettiğiniz ürün malzemesinin silinebilir olması.

Masa sandalye takımları seçiminde renk de göz ardı edilemez bir unsurdur. Büyük mutfaklar için daha sıcak renkler tercih edilirken, küçük alanlar için ise daha açık tonlar kullanılır. Açık renkler dar alanlar için ideal bir seçimdir.

Geniş ve büyük bir mutfağa sahipseniz mutfağınıza son dönemde oldukça popüler olan bar taburelerini ekleyebilirsiniz. Bar taburelerinde ölçü konusu önemlidir. Ada tezgâhı yüksekliğiniz 105 cm ise, sandalye 75 cm olmalıdır. Ada yüksekliği 95 cm ise, sandalye 65 cm olan bar taburelerini tercih edebilirsiniz.

 Tüm bu seçimler ile farklı büyüklükteki mutfaklarda şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ödeme Yöntemleri
Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS)
WhatsApp Destek Hattı
HesabımSepetBizi ArayınWhatsApp