Koltuk Kumaş Seçimi

Koltukta Kumaş Seçimi

Yapay veya doğal çok farklı çeşitte lif vardır ve bu lifler kumaşı oluşturur.  Aşağıda en yaygın koltuk takımı kumaş varyantlarını listeledik. Doğal kökenli koltuk kumaşı daha kaliteli durur ancak daha az dirençlidir. Sentetik maddeler daha uzun süre dayanır, ama bazı ciltleri tahriş edebilir. Koltuk kumaş modelleri, seçerken tercih karışık kumaşlar (yün / akrilik karışımı gibi) seçebilirsiniz. Bunlar kaliteli durur, estetik görünür, cilt dostudur ve uzun süre dayanır.

 

Pamuk Koltuk Kumaş Modelleri

Pamuk bitkisinin tohum kıllarından elde edilen bitkisel doğal liftir. Nemi iyi emer. Anti alerjik kumaştır ama rengi güneş ışığında hızla kaybolur. Sürtünmelere karşı dayanıklı değildir.

 

Polyester Koltuk Kumaşları

Polyester, dünyanın en çok üretilen sentetik kumaşıdır ve 1947 yılında geliştirilmiştir. Yün ve pamuk gibi doğal liflerle karıştırılır. Dayanıklıdır, leke tutmaz ve güneş ışınlarında kolayca solmaz.

 

Yün Koltuk Kumaş Çeşitleri

Genelde koyun kürkünden elde edilen hayvansal kökenli doğal liflerden oluşur. Yanmalara karşı dirençlidir, ıslandığında çabuk kurur, keçelenmez ve kolay temizlenebilir.

 

Koltuk Kumaş Seçimi

 

Viskoz Koltuk Kumaşları

Selülozdan sentezlenerek oluşturulmuştur. Mobilya endüstrisinde, karışık kumaş türünde oldukça sık kullanılır. Yüzey yapısı oldukça pürüzsüzdür, yapay ipek hissi verir. Parlak zarif bir yapısı vardır ve koltuk takımları içim ideal bir seçimdir.

 

Keten Koltuk Kumaşları

Keten bitkisinden elde edilen bitkisel kökenli doğal kumaş pahalıdır ve bu nedenle elyaf ile karıştırılarak mobilyalarda kullanılır. Yazlıklarda tercih edilmesinin nedeni terletmemesi ve serin tutmasıdır. Koltuk kumaş renkleri bakımında sınırlı skalaya sahiptir.

 

Poliakrilik, Poliamid, Polipropilen Koltuk Kumaşı Çeşitleri

Düşük su emilimine sahip sentetik, çok düzgün liflere sahiptir. Yün ile karıştırılarak koltuk kumaş rengi tasarlanır ve kadifemsi bir his verir.

Pamuk, keten veya benzeri lifler eklenirse, daha dayanıklı olur. Elastik ve uzun ömürlüdür.

Koltuk kumaş çeşitleri arasında deri de bulunur, ama ne düşünülmesi gerektiği hakkında bir fikriniz yoksa, uzman görüşünü ücretsiz şekilde alabilirsiniz. Koltuk kumaş türleri açısından hazırladığı benzersiz kılavuzu Divona Home size sunacaktır.

Ödeme Yöntemleri
Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS)
WhatsApp Destek Hattı
HesabımSepetBizi ArayınWhatsApp