Kendi Tarzınızı Seçtiğiniz Halı Modelleri İle Yansıtın

Kendi Tarzınızı Seçtiğiniz Halı Modelleri İle Yansıtın

 

Odalarınızın dekorasyonuna göre halı seçimi yaparak yaşadığınız ortama canlılık ve ruh katabilirsiniz. Evinize uygun model, boyut ve renklerde halı modelleri ile dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Halı seçimi, evdeki dekorasyonun bütünlüğünü belirlemek adına çok önemlidir.

Kendi Tarzınızı Seçtiğiniz Halı Modelleri İle Yansıtın

Evinizin bazı özelliklerinin yanında en dikkat çeken detaylarından biri de mobilyalardır. Zevkinize uygun olan mobilyalarla döşenmiş bir evin güzelliğini yansıtan son dokunuş, evinize uygun özellikte halı seçimi ile olacaktır.

Yeni bir ev mi kuruyorsunuz veya evinizi mi yeniliyorsunuz? Uygun ebat, model ve renklerde halı modelleri ile dekorasyonunuzu tamamlayarak evinize şık ve hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Halı, Bir Evin Ruhunu Yansıtır!

 

Gösterişli bir eve veya etkileyici mobilyalara sahipsiniz. Ancak eviniz ruhunu, dekorasyonunu tamamlayan halı modelleri ile bulacaktır.

Kendi Tarzınızı Seçtiğiniz Halı Modelleri İle Yansıtın

Evinizin Dizaynına Uygun Halı Seçmenin Püf Noktaları

 

Evlerinizi şık bir şekilde dekore edebilmeniz için uygun halıyı belirlemeniz gerekir. Evinize en uygun halıyı seçerken ebat, renk ve tarz önceliklerini belirleyerek seçmelisiniz.

Mobilya veya duvar rengiyle benzer renklere dikkat edin! Bunlara uygun kullanılan halı seçimi, ilk bakışta birbirine uyumlu gibi görünse de odanın havasını boğabilir. Bu sebeple örneğin yeşilin farklı tonları veya sarı-yeşil gibi uyumlu renkleri de tercih edebilirsiniz.

Halınızın boyutları da en az renk kadar önemli. En sık yapılan hata, odalarda kullanılan halıların mobilyaların altına girecek kadar büyük ebatlarda seçilmesidir. Bu hataya düşmemek için doğru bir ölçüm yaparak seçiminizi yapmalısınız.

Kendi Tarzınızı Seçtiğiniz Halı Modelleri İle Yansıtın

Evinizde mobilyalarınızın tarzı dışında seçilen halı modelleri, ev dekorasyonunuzun tüm havasını bozabilir. Ayrıca oturma odası, salon, mutfak gibi her odanın ayrı bir kullanım amacı vardır.

Her oda için farklı bir tarz benimseyerek evinize hoş bir ambiyans katabilirsiniz. Mutfak ve çocuk odası gibi sık kullanılan alanlar için uzun tüylü halılar, temizliği açısından sorun olabilir. Kısa tüylü halıları tercih etmeniz kullanım ömrü açısından daha faydalı olacaktır.

Halıların Rengi, Dekorasyonun Belirleyicisi

 

Evinizin dekorasyonunda kullanılan eşya ve halıların birbirini tamamlaması gerekir. Bu tamamlayıcı özellikler: aynı renk obje, mobilya ve halı kullanılması demek değildir. Birbiriyle uyumlu bir bütünlük yakalamasıdır.

Evinizin duvar renkleri, mobilyalarınınız ana renkleriyle uyumlu olmalıdır. Perde ve parke rengine kadar her detayı düşünerek uyumlu bir bütünlük oluşturabilirsiniz. Bu dengeli dağılan renk görünümü, ev dekorasyonunuz için kullandığınız mobilyaların kalitesi ve deseni kadar önemlidir.

Dekorasyonda renk geçişine dikkat! Uyumlu renklerin birlikte kullanımı, evinizi tamamlayan şık bir atmosferi de beraberinde getirir. Koyu renk parke üzerine koyu renklerde seçilen halı modelleri pek iyi bir seçim olmayacaktır. Kontrast renk tonlarını seçebilirsiniz. Bu sayede hem parkelerinizin rengi hem de halılarınız kendini gösterir.

Halı Modelleri ve Halı Renkleriyle Evinizde Bütünlüğü Yakalayın!

Kimi tasarımcılar, ev dekorasyonuna önce halı seçerek başlamayı, mekândaki diğer objelerin daha sonra seçilmesini tavsiye ediyor. Bu tavsiye, halının ev dekorasyonunda ne kadar büyük bir rol oynadığını gösteriyor. Tabii her zaman işe önce halıyı seçerek başlamak mümkün olmuyor. Çoğu zaman önceden dekore edilmiş evinize en son halı seçmeniz gerekiyor.

Peki, halı boyutları ile dekorasyonun en büyük parçası olan halıların renkleri arasındaki uyum ne kadar önemli?

Halı Rengi Seçerken Kafası Karışanlara Önerilerimiz!

Kendi Tarzınızı Seçtiğiniz Halı Modelleri İle Yansıtın


Yüzlerce renk seçeneği arasında kaybolmayın! Önce halıyı kullanacağınız alana nasıl bir renk istediğinizi bilmeniz gerekiyor. Eğer kullanacağınız alandaki mobilya ve perde gibi eşyalarda çok fazla desen bir arada ise buna dikkat! Bu karmaşayı en aza indirmek için tek ve düz renk halı modelleri seçmenizde fayda var.

Tek renk halılar, nötr renklerin olduğu ve birbirine yakın tonlardan oluşan halıları seçerken ne yapmalıyız? Böyle durumlarda desenli objeleri odalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Eğer mobilyalarınızda tek renk yoğunlukta ise, desenli bir halı düşünebilirsiniz. Desenli halılarınızı seçerken ne yapılmalı? Halıların üstündeki renklerden bazılarıyla mobilyalarınızda bulunan renklerin uyumlu olmasına önem gösterin.

Zeminlerinize çok desenli bir halı seçtiyseniz ne yapmalısınız? Öncelikle parkeleriniz ile kontrast oluşturacak bir renk olmasına özen gösterin. Örneğin, koyu kahverengi parkelerinizde aynı renk halı boğucu olacaktır.

Siyah-beyaz veya zebra gibi desenleri kullanarak hoş bir görüntü elde edebilirsiniz. Evinizin zeminlerini hangi halı modeliyle kapladığınızın dekorasyonunuz açısından önemini unutmamalısınız. Şık tasarımlar ve motifler çekici bir atmosfer yakalamak için her zaman önceliğiniz olmalı. 

Ödeme Yöntemleri
Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi (ETBİS)
WhatsApp Destek Hattı
HesabımSepetBizi ArayınWhatsApp