İçinizi Isıtacak Kış Bahçesi Fikirleri

Modern, konforlu ve şık kış bahçesi fikirleri ile soğuk günlerinizi en güzel şekilde geçirebilirsiniz. Bunun için kapalı balkonunuzu veya terasınızı kışın kullanabileceğiniz bir bahçeye çevirebilirsiniz. Kapalı balkonunuza yerleştireceğiniz birbirinden modern ve zarif mobilyalar ile kış mevsimi bahçesi temaları oluşturabilirsiniz. Sizi soğuktan koruyacak camlarla kaplı bahçenizde, şömine önünde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Huzurlu Ve Dingin Bir Ortam

Kış mevsimini huzurlu yaşamak istiyorsanız, evinizde yapacağınız dekorasyonda, yaratıcı fikirlere sahip olmanız iyi olacaktır. Doğru bir dekorasyon keyfinizi ve üretkenliğini artıracak olumlu bir etkiye sahiptir. Kapalı balkonunuzu veya terasınızı kış bahçesi fikirleri ile baştan yaratabilirsiniz.

Kış mevsimi için bahçenizi meditasyon alanınız veya çalışma odanız yapabilirsiniz. Böylece kendinize kaliteli vakit ayırmak için mükemmel bir yere sahip olursunuz. Bu tarz yerlerin dekorasyonu için toprak tonlar ve ahşap malzemeler doğal ve huzur verici bir etki oluşturacaktır. Kış mevsiminde kullanılacak bahçeniz için bitkiler, mumlar ve açık renkler ruhunuzu dinlendirecektir. Böylece zihninizi dinlendirecek bu ortamda, meditasyonunuzu da yapabilirsiniz.

Kış mevsiminde kullanılacak bahçeyi evinizin başka bir odasıymış gibi de kullanabilirsiniz. Bu yaşam alanında, ailenizle yemekler yiyebilir, misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Yeşillik içinde sevdiklerinizle kendinizi doğanın içinde hissedebilirsiniz. Kapalı bahçenizin ebatına uygun koltuk, masa, sandalye, salıncak konumlandırabilirsiniz. Bu ortama LCD televizyon yerleştirmekte güzel bir fikir olacaktır.

Dış Koşullara Dayanıklı Bahçe Koltukları

Kış bahçesi fikirleri arasında, teras veya balkonunuzu, yumuşacık minderler ile donatarak konforlu hale getirebilirsiniz. Böylece minderlerin üzerine kendinizi atabilir, kış aylarının keyfini çıkarabilirsiniz. Eğer alanınız müsaitse, modern ve estetik görünümlü balkon koltukları kullanabilirsiniz.

Cross oturma grubu, kış mevsimi için hazırladığınız bahçenize çok yakışacaktır. Bu balkon takımı dış koşullara dayanıklıdır. Ayrıca ireko ağacından üretilmiş bir mobilyadır. Bu takım içerisinde iki adet tekli koltuk, bir adet üçlü koltuk ve bir orta sehpa bulunmaktadır.

Kış ayları için kullanmak istediğiniz bahçenize, yerleştireceğiniz koltuk takımları seçenekleri çok fazladır. Bunlardan biri Romano üçlü bahçe koltuk takımlarıdır. Bu takım kestane ağacından üretilmiştir. Kış bahçesi fikirleri arasında, her türlü koşula uygun koltuk takımlarından biri de Romano bahçe koltuk takımlarıdır. Bu koltuk takımı bir adet ikili koltuk, iki adet tekli koltuk, bir adet sehpa ve minder takınımdan oluşmaktadır. Minderlerde eko gri sünger kullanılmıştır. Koltuğun oturak kısmı süngerlidir.

Konforlu Kış bahçesi Salıncakları

Kış aylarında kullanılmak üzere dekore ettiğiniz bahçenize hasır ürünlerden de seçebilirsiniz. Bu ürünler hem hafif hem de kolay kullanımlı olacaktır. Ayrıca yaşam alanınızı modern, şık ve göz kamaştırıcı bir hale getirecektir. İsterseniz hasır mobilyalarınızı masa ve bahçe salıncağı ile tamamlayabilirsiniz.

Kış bahçesi fikirleri arasında, Cenova bahçe balkon salıncağı mükemmel bir seçim olacaktır. Bu estetik ve şık salıncak, el işçiliği ile üretilmiştir. Bu ürünün minderleri kolaylıkla temizlenebilir özelliktedir. Ayrıca salıncak tüm malzemeleri ile her türlü hava şartlarına karşı dayanıklıdır. Cenova bahçe salıncağı diğer ürünler gibi mantar tutmaz ve yıkanabilir. Aşınmaya karşı dayanıklı bir salıncaktır. Bahçe salıncağını sevdiklerinizle en güzel kış günlerinizi geçirmek için kullanabilirsiniz.

Bahçeniz için önereceğimiz salıncaklardan biri de Victoria turuncu çiftli bahçe salıncağıdır. Bu ürünün metal kısımları, elektrostatik özellikli toz boya ile boyanmıştır. Dört mevsim kullanabileceğiniz bu ürün gayet dayanıklıdır. Turuncu çiftli bu salıncak, el yapımı örgüyle yapılmıştır.

Kış Bahçesinde Şömine Karşısında Oturmak

Kış mevsimi için dekore ettiğiniz bahçenizde aksesuar olarak mum kullanmanız mükemmel bir seçim olacaktır. Bahçenizde, etrafı cam kapaklar ile kapatılmış kandil tipli mumları kullanmanız, kış bahçesi fikirleri arasında en iyi olanlardandır. Kapaklı olmayan mum sönebilir veya devrilebilir. Dekoratif olduğu kadar tedbir amaçlı kapaklı mum kullanmanızı tavsiye ederiz. Kış ayları için hazırladığınız bahçenizde elektronik mumlar kullanmanız da bir seçenektir. Ayrıca bu tür mumların, son zamanlarda çıkan modelleri, gerçek mumlardan ayırt edilememektedir.

Kış mevsimi için dekore ettiğiniz bahçenizde aydınlatma önemli bir detaydır. Kış aylarında sıcacık, samimi bir ortam yaratmak için, sarı tonlarda LED lambalar tercih edebilirsiniz. Ayrıca tel kablolar üzerine dizilen renkli ışıklar ile bahçenizi renklendirebilirsiniz.

Kış bahçesi fikirleri arasında, soğuklardan korunmak için bahçenize şık bir şömine yaptırabilirsiniz. Şömine hem yaşam alanınızı ısıtacak hem de şık ve göz alıcı bir ortam yaratacaktır. Ailenizle konforlu koltuklarınızda oturarak, şöminenin sıcağında ısınabilirsiniz. Uzun kış gecelerinde, şöminenin karşısında, sevdiklerinizle yapacağınız keyifli sohbetler, sizi mutlu edecektir.

Sıcak ve Stil Sahibi Kış Bahçesi

Bahçenize konumlandıracağınız birbirinden şık ve modern masa çeşitleri bulunmaktadır. Bu masalardan biri de Venedik gürgen masadır. Ailenizle veya misafirlerinizle paylaşacağınız lezzetli sofralar için kullanılabilecek konforlu masalardan birdir. Gürgen ağacından yapılmış bu masa, estetik görüntüsüyle göz alıcıdır. Bu ürüne su bazlı cila uygulanmıştır.

Ahşap malzemenin kendine özgü kokusu ve yapısı vardır. Kış bahçesi fikirleri arasında, bahçenize yapacağınız ahşap dokunuşlar ile doğa ruhunu yaşam alanınıza taşıyabilirsiniz. Ayrıca bahçenizde bulunan bitkiler, ahşap malzemeden yapılan ürünlerle mükemmel bir uyum yakalayacaktır. Böylece stresten uzaklaşacak bir alan oluşturmuş olursunuz. Ahşap mobilyalar, ahşap objeler ve bitkiler yaşam alanınıza sıcak ve stil sahibi bir görünüm kazandıracaktır.

Kış aylarında kullanacağınız bu bahçeye, barbekü de yerleştirebilirsiniz. Barbekü veya şöminede hazırladığınız sıcak çikolatalar ve enfes kahvelerinizi yudumlayabilirsiniz. Şömine etrafına yerleştireceğiniz minderler üzerinde battaniyeniz ile uzanarak kışın güzelliğini yaşayabilirsiniz. Kış mevsimi için hazırlayacağınız bahçenin, kış bahçesi fikirleri ile yenilikçi ve konforlu bir tarz elde etmesi, sizin elinizde olacaktır.


Divona Home
WhatsApp Destek Hattı