Ev Dekorasyonunda Hasır Halı Modelleri

Bahçeniz İçin Kış Dekorasyonu Önerileri Rattan Mobilyanıza Nasıl Minder Seçmelisiniz? Küçük Balkonları Şık Dekore Etmenin İpuçları En Şık Kış Bahçeleri İçin Mobilya Önerileri Uzun Ömürlü Bahçe Mobilyaları İçin Koruyucu Kılıf Kullanımının Önemi Evinize Şıklık Katacak Bar Sandalyesi Seçme Klavuzu Kaliteli Yatak Setleri Eşittir Kaliteli Uyku Kışa Zeminlerinizi Dekore Etmekle Başlayın; El Dokuma Halılar Konsoldan TV Ünitesine Yemek Odası Tamamlayıcıları Salon Halı Dekorasyonu Yaparken Bilmeniz Gereken 5 İnce Detay Rattan Bahçe Mobilyaları Kullanım Alanları Bahçe Mobilyası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir? İyi Bir Baza Nasıl Olmalıdır? En Güzel Bahçe Mobilyası Modelleri 2022 2022 Modası Berjer Modelleri Yatak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir? En Güzel Mutfak Masası Modelleri 2022 En İyi TV Koltuğu Modelleri 2022 En Trend Koltuk Takımı Modelleri 2022 Alüminyum Bahçe Salıncaklarında Dayanıklılık ve Konfor Bir Arada Yağmura ve Güneşe Dayanıklı En Rahat Alüminyum Bahçe Şezlongları Bahçe Dekorasyonunun Olmazsa Olmaz Parçası Alüminyum Bahçe Takımları En Dayanıklı ve Ekonomik Rattan Bahçe Mobilyaları Her Mevsim Güzel Balkon Takımları En Güzel Balkon Masa Takımı Modelleri En Kaliteli İroko Şezlonglar Bursa Bahçe Mobilyasının En Güvenilir Adresi Divona Home Rattan Bahçe Mobilyası Seçerken Bunlara Dikkat Etmelisiniz! Bu Yaza Damgasını Vuracak Şezlong Modelleri Nasıl Seçilir? Her Mekana Tarz Katan Rattan Bahçe Sandalyeleri Eskişehir Halı Fiyatları Neden Her Bütçeye Uygundur? Her Eve Uygun Alüminyum Köşe Balkon Takımları Nasıl Seçilir? Bahçenizin Olmazsa Olmazı Bahçe Koltukları Modern Bahçe Dekorasyonu Yaratmak İçin 5 Adım Bahçe Mobilyaları Terasta Ya Da Balkonda Nasıl Dekore Edilmelidir? Doğru Seçtiğiniz Uyku Grubu Ürünleri Yaşam Kalitenizi Yükseltir Çay Seti Koltuk Takımı Nasıl Kullanılmalıdır? El Emeği Özel Tezgâh Halıları İle Evinizin Enerjisini Yükseltmenin Yolları Modern Salon Dekorasyonu İçin Mobilyalarınızı Nasıl Kullanmalısınız? Modern Tarzın Estetiğini Köşe Takımları Kullanarak Oluşturmanın 6 Yöntemi Zeminlerinizde Hareketli Bir Görünüm Sağlamak Dekoratif Kilimler İle Mümkün Vintage Halı Modelleri Salonlarda Nasıl Kullanılmalı? Salonu Gösteren Halıdır; Birbirinden Muhteşem 10 Halı Önerisi Divona Home Bahçe Mobilyası İle Bahçenize Baharı Taşıyın! Havuz Başı Keyif İçin Doğru Şezlong Nasıl Seçilmeli? Kaliteli Uykunun Anahtarı Kaliteli Uyku Grubu Ürünleri Ahşap Bahçe Mobilyaları ve Bahçe Mobilyası Bakımı Yaşam Alanınızı Kaliteli Hale Getiren Modern Koltuk Takımları

Ev Dekorasyonunda Hasır Halı

Ev ve iş yeri dekorasyonlarında kullanılan halılar, bulunulan ortamın tüm havasını değiştirebilmektedir. Son dönemde dekorasyon fikirleri içerisinde en fazla dikkat çeken halılardan biri de hasır halılar olmuştur. Kullanıldığı ortamlara modern bir esinti katan hasır halılar, kolay kullanışı ile de tercih edilmektedir.

 

Hasır Halı Modelleri

Ev dekorasyonunda hasır halı modern ev dekorasyonlarının vazgeçilmez parçasıdır. Hasır halılar, bataklık alanlarında yetişen bir tür otun saplarından yapılır. Geçmişten bu yana pek çok alanda kullanılan ve pratik kullanımı ile bilinen hasır halılar artık ev dekorasyonunda da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Osmanlı döneminde büyük önem atfedilen hasır halıların birçok alanda kullanıldığı bilinmektedir. Son yıllarda ise hasır halıların naylon versiyonlarını da bulmak mümkündür. Eski zamanlarda hasır halılar dokuma tezgahlarında üretilirken günümüzde üretimi artık fabrikalar tarafından yapılmaktadır.

 

Hasır Halı Fiyatları

Ev dekorasyonunda hasır halı kullanımı evinizin dekorasyonunu modern gösterecek bir halı türüdür. Hasır halılar doğal bitkilerden üretilen bir halı olduğu için oldukça hafif ve kolay taşınmaktadır. Özellikle yaz aylarında, yazlıklarda ve tatil alanlarında oldukça kullanışlı olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ancak doğrudan güneş ışığı alan mekanlarda kullanılan hasır halılar kapalı alanlarda kullanılan halılara göre daha çabuk eskimektedir. Bu nedenle, hasır halıların güneşli alanlarda kullanılması önerilen bir kullanım şekli değildir.

Hasır halılar üzerine çok ağır eşyalar koymaktan kaçınmanız önerilir. Bitki lifleriyle üretilmesi nedeniyle kolay hasar görebilen hasır halıların uzun süre korunması amacıyla ağır nesnelerden kaçınmak gerekmektedir.

 

Hasır Halıların Temizliği

Hasır halılar, bitki liflerinden olması nedeniyle çevre dostu bir üründür. Dolayısıyla insan sağlığı açısından da zarar veremeyen yapısıyla son yıllarda ev dekorasyonunda hası halı tercih edilmektedir. Ancak çok hassas olan hasır halılarda temizlik büyük bir ciddiyetle yapılmalıdır. Nemli bezle silme, elektrikli süpürge ile hassas bir şekilde süpürme ya da oldukça yavaş ve narin davranılarak silkelenmelidir. Diğer yandan temizliklerinizde yapay kimyasal malzemeler kullanmaktan kaçınmalısınız. Silme esnasında, dairesel hareketlerle narin bir şekilde silinmesi üzerindeki iplerin yıpranmaması açısından önemlidir. Çok hassas olan hasır halınızı uzun yıllar korumak için temizliğine ve kullanım şeklinde dikkat etmelisiniz.


Divona Home
WhatsApp Destek Hattı