Değişik Malzemelerden Üretilen Şezlongların Farklarını Anlamak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Küçük Balkonlar İçin 2022 Yaz Modasına Uygun Mobilya Seçimi Bahçe Mobilyalarında Kullanılan Malzemenin Önemi Halı Ölçümü Yaparken Bilinmesi Gereken İpuçları Leke Tutmaz Halılar İle Halılarda Çıkmayan Lekelere Son En Bilinen Halı Çeşitlerine Eşsiz bir Yorum Halı Bakımına Dair Bilinmeyen İpuçları El Dokuma Halıların Bakımı Nasıl Yapılmalıdır? İç ve Dış Mekanlarda Rattan Salıncak Kullanımı 2022 Yazına Damga Vuracak Şemsiye Seçenekleri Balkon Mobilyasında En Uygun Seçimler Balkon Keyfinin Vazgeçilmezi Masa Sandalye Takımları Daha Uzun Ömürlü Bahçe Mobilyaları İçin Temizlik ve Bakım Önerileri Astım Hastalarına Rahat Bir Nefes Aldıracak Hav Vermez Antialerjik Halı Modelleri 2022 Yaz Sezonuna Divona Home Alüminyum Katlanabilir Şezlong Esintisi Alüminyum Malzemelerin Hammaddeden Üretime Evlerimizde Kullanılma Aşamaları Evlerde Ahşap Masa ve Sandalyeleri Kullanım Alanları Bahçe Mobilyalarında Kullanılan Ahşabın Üretildiği Ağaç Türlerine Dair Bilgiler En Şık Balkon Takımları ve Tamamlayıcı Aksesuarları Nasıl Seçilir? En Dayanıklı Şemsiye Modelleri İçin Bakmadan Geçmeyin Balkonlarınız İçin İdeal Aksesuar Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Veranda ve Balkonlarda Çok Şık Duracak Bahçe ve Balkon Mobilyaları İçin Bakmadan Geçmeyin Etnik ve Modern Desenlere Sahip Balkon Köşe Takımları ile Her Mevsim Balkon Kullanımı Mümkün En Uygun Fiyatlı Şemsiye Çeşitleri Nerede Bulunur? Cam Balkonlar için En Uygun Dekorasyon Fikirleri Balkonlarınıza Eşsiz Bir Hava Katacak Dış Mekan Mobilyaları Avantajlı Fiyatlarla En Uygun Fiyatlı Şemsiyeler Divona Home'da Sizlerle Her Mekana Uyum Sağlayacak En Şık Ahşap Mobilyalar Nereden Alınır? En Şık Şemsiye Modeli Seçim Kılavuzu En Konforlu Salıncaklara Ulaşmanın Kolay Yolu Zevkinize Uygun En Kullanışlı Balkon Mobilyası Nasıl Seçilir? Küçük Büyük Her Balkona Yakışacak Balkon Köşe Takımı Modelleri Divona Home'da Bahçe Mobilyası Alırken Ahşap Bahçe Mobilyası Modellerimize Bakmadan Geçmeyin! Ahşap Bahçe Salıncağı Hangi Tür Ağaçlar Kullanılarak Üretilir? Suya Dayanıklı ve Uzun Ömürlük Ahşap Bahçe Mobilyalarının En Güvenilir Adresi En Uygun Fiyatlı Ahşap Bahçe Mobilyası Nereden Alınır? Kaliteli Malzemeden Yıllarca Kullanabileceğiniz Bahçe Mobilyası Nerede Bulunur? Değişik Malzemelerden Üretilen Şezlongların Farklarını Anlamak İçin Nelere Dikkat Edilmeli? Dış Mekanlara En Uygun Şezlong Seçimi İçin Uyulması Gereken Tavsiyeler En Modern Dış Mekan Şezlong Modelleri İle Divona Home'da Her Mevsim Yaz Şezlonglarınızı Uzun Ömürlü Kullanmak İçin En Doğru Şezlong Örtüsü Seçimi Bahçe ve Balkonlara Keyif Katan Şezlongların Bakımına Dair İpuçları Şezlong Satın Alırken Şezlong Çeşitlerimize Bakmadan Karar Vermeyin! Uygun Fiyatlı ve Şık Aksesuarlı Şezlonglara Ulaşmanın Doğru Adresi Birbirinden Konforlu Bahçe Şezlongları En Dayanıklı Ahşap Şezlonglarla Tatilin Keyfini Çıkarma Zamanı Balkonlarımızı Evimizin En Gözde Mekanı Haline Getirmenin Püf Noktaları En İdeal Bahçe Salıncağı Ölçüleri Seçim Klavuzu Balkon Tasarımına Stil Katan Mobilya Seçimleri

Şezlonglarda En Çok Tercih Edilen Malzeme Türü Nedir?

Kelime kökeni Fransızca olan şezlong kelimesi üst kısmına herhangi bir döşeme yerine bez gerilen, üzerinde oturulabilen koltuk olarak tanımlanır. Şezlonglar daha çok havuz kenarlarında, tatil köylerinde, sahil beldelerinin plajlarında bulunur. Ayrıca yazlık evlerde, piknik alanlarında da bulunur. Bahçeli ve havuzlu evlerde şezlong kullanımı hem konfor hem de estetik açısından önem arz eder. Bahar ve yaz aylarında bahçede bulunan şezlong ile havanın tadı çıkarılır. Bir şezlong fiziksel özelliklerine ve malzemesine göre tercih edilir.  Ayrıca Şezlong modelleri evinizin veyahut bahçenizin dekorasyonuna ve ihtiyacınıza göre değişkenlik gösterir.

Şezlonglar kolay katlanabilir ve taşınabilir olduğundan tatil köylerinde büyük kolaylık sağlar. Üst döşemesi serttir ve üzerine şezlong örtüsü serilir. Şezlongların bu özellikleri neticesinde sırt kaslarının gevşemesi kolay olur. Şezlonglarda sırt eğimi ayarlanabilir olup kişi tercihine göre eğim derecesini ayarlar. Kişiler, yazlık veranda veya teras için tasarım önerisi olarak şezlong tercih edebilir. Şezlonglar malzemesine göre güvenilir yapılar olup 100 kilogramın üzerinde kapasiteleri mevcuttur.

 

Şezlong Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Şezlong seçerken dikkat edilmesi gereken ilk şey arkasının ayarlanabilir olup olmamasıdır.  Konforlu bir uzanış için bu önemlidir. Şezlongun üzerinde uzanmak, uyumak, güneşlenmek, kitap okumak, bazı aktiviteleri yapabilmek için ayarlanabilir şezlonglar daha önem arz eder.
Bir diğer husus ise kollu ve kolsuz şezlong türlerinin tercihidir.

Bu seçim yine rahat yatış pozisyonuna göre kişinin tercihi şekillenir. Bir diğer önemli husus ise şezlong minderidir. Şezlonglar plastik malzemeden ya da yumuşak tahta malzemeden yapılmış olsa da sırtınıza istediğiniz rahatlığı vermeyebilir. Bu yüzden mutlaka şezlong üzerine bir minder tercih edilir. Ancak son zamanlarda alüminyumdan üzerinde file olan şezlonglar imal edilmiş olup bu tür şezlong tercihi halinde minder tercih edilmeye de bilinir.

 

Şezlongum İçin Doğru Malzemeyi Nasıl Seçmeliyim?

Tahtadan, plastik ya da alüminyum örgülü şezlong satın alınırken doğru malzemenin tercih edilmesi gerekir. Doğru malzemeyi kişi bahçesinin fiziki özelliklerine ve dekorasyon tercihine göre seçer. Doğru malzemeyi seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:
Konforlu olmalıdır. Rahat bir yatış pozisyonu için ne kadar çok konforlu ise tercih buna göre yapılır.
Dayanıklı olmalıdır. Şezlong dışarıda bırakılırsa ne kadar ömrü olur diye düşünülerek hareket edilmesinde fayda vardır.

Çok fazla ağır olmamalıdır. Şezlongların taşınabilir olması her zaman tercih nedenidir. Ancak dekorasyon amacıyla orta ağırlıkta şezlonglar da tercih edilmektedir.
Bakımı kolay olmalıdır. Fiyatı performansına göre şezlong iyi olmalıdır. Fiyat performans ürünü olması bütçenizi için doğru adım olur.

Ahşap şezlong her zaman çevre dostudur. Ayrıca ahşap modeller bahçenin doğal görünümüne yardımcı olur. Çocuklar içi ahşap şezlong daha sağlıklıdır. Ancak alternatif malzeme olarak; plastik, tahta paletler, rattan, asma, kenevir, kütükler, oluklu mukavva, ahşap veya metal çerçeveli kumaş, kontrplak da şezlong yapımında kullanılabilir.

 

Şezlong Yapımında Kullanılan Malzemelerin Karakteristik Özellikleri Nasıldır?

Odundan yapılan şezlonglar çevre dostu olup bakımı ve kullanımı kolaydır. Dekorasyon olarak daha çok tercih edilir. Düşük maliyetlere mal edilebilir. Bu tür şezlonglarda özel koruyucu malzeme de kullanılmalıdır aksi takdirde malzemenin yapısı gereği şezlong çürüyebilir.

Metalden yapılan şezlonglar hafif ve dayanıklıdırlar. Üst kısmı kumaş olup kumaşın kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Plastik malzeme kullanılarak yapılan şezlonglar hafif ve kolay taşınabilirlerdir. Bakım için herhangi bir masraf yapılmasına gerek yoktur. Bu tür şezlonglar düşük fiyatlı olup tasarım açısından farklı birçok çeşidi bulunmaktadır.

 Bambu, rattan, kenevir, asmadan yapılan şezlonglar küçük ve hafif olurlar. Çevre dostu olan bu şezlonglar taşınabilirlik açısından çok fazla tercih edilir. Bambu, rattan, kenevir, asma kullanılarak yapılan şezlonglar çok fazla güneşe maruz kaldığında bozulabilir. Bu nedenle çok fazla güneşe maruz bırakılmamalıdırlar. Malzeme seçimi;  tercih edilen modele, malzeme olanaklarına ve işlevlere bağlı olarak değişkenlik gösterir.

 

Şezlong Aksesuarları Nelerdir?

Şezlong seçimini yaptıktan sonra iyi bir örtü seçilmesi gerekir. Şezlong örtüleri alelade olmamalıdır. Ayrıca bir minder tercih edilebilir. Bunların dışında en tercih edilen aksesuar küçük bir masa ya da sehpadır. Şezlongda güneşlenirken, uzanırken, kitap okurken eşyaların koyulması için masanın olması rahatlık sağlar. Bir diğer aksesuar ise şezlong yastığıdır. Bunun için yastıklı bir şezlong tercih edilebileceği gibi sonrasında bir şezlong yastığı da alabilirsiniz.


Divona Home
WhatsApp Destek Hattı