Balkon Salıncağı Seçiminde En Önemli Unsurlar

Balkonda Salıncak Modelleri Ve Materyalleri Nelerdir?

Bahçe manzaralarının vazgeçilmezi salıncaklar ve çardaklar, bahçeli evler için özel bahçe ürünleri ve aksesuarlarıdır. Alternatif seçenekler ile dilediğiniz bahçe peyzajını profesyonelce tasarlayabilirsiniz. Bir bahçe salıncağı seçerken, bahçe bitkileri ve teras mobilyaları için özel olarak tasarlanmış gölgeli bir salıncak seçmeyi ve onu oturma alanı salıncağının bir parçası yapmayı düşünün. Bahçede güzel vakit geçirmek veya serin gece havasının tadını çıkarmak istiyorsanız rattan salıncak modelini tercih edin.

 

Yeni Modern Salıncaklar Balkonunuza Ve Bahçenize Renk Katsın!

Gölgeli veya gölgesiz iki farklı modelde sunulan salıncakları tercih ederek bahçe ürünleri ile kolayca süsleyebilirsiniz. Balkon salıncak modelini bahçenizde kullanabilir veya bahçeniz için özel bir tasarım yapabilirsiniz. Ahşap veya metal salıncak modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca ipten özel olarak dokunmuş bir salıncak da seçebilirsiniz. Bahçenizde veya verandanızda salıncak tercih ediyorsanız, gerçek bir zincir salıncak tercih edebilirsiniz. Hem görsel hem de gerçek bir bahçeye sahip olmak için ahşap salıncak tercih edebilirsiniz.

 

Bahçe Salıncağı Alırken Çekinmeden Alabilirsiniz

Her şeyden önce, salıncağınız için hangi alana sahip olduğunuz önemlidir. Bahçe gibi açık bir alanda salıncak seçerken güneşlik ve diğer koruma çeşitleri ile alternatifler aramalısınız. Tabii bu gölge malzemesi de dikkate alınması gereken bir diğer nokta. Salıncak minder kılıfına uyan bir kumaş tente, güzel havalarda bir sığınak görevi görür, ancak yağmurlu havalarda iyi çalışmayabilir.

Bunun için endişelenmene gerek yok. Tente ile minder arasındaki uyumu bozmaya gerek yoktur ve tente olarak yağmurdan korumak için plastik bir malzeme kullanılır. Plastik salıncak kol korumaları bugün piyasada çok uygun fiyatlarla mevcuttur. Bu kurulumu kolay koruyuculara aslında çadır denilebilir. Yağmurda salıncak çevresine çadır kurarak, Salıncak taşımak zorunda kalmadan ahşap kısımlarını yağmurdan koruyabilir ve sallamanın keyfini bozmadan devam edebilirsiniz. Koruyucu çadırı yağmurda bile kolayca çıkarabilirsiniz.

 

Bahçe Salıncağı Nedir?

Balkon salıncak temel olarak bir balkona veya bahçeye kurulan, ayaklar ve tüm yapı tarafından desteklenen bu nedenle çocuklar ve yetişkinler tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilen bir salıncak türüdür. Salıncak olarak bilinen bu mobilyanın amacı ileri geri sallanabilme özelliğine sahip olmaktır.

Sıcak günlerde balkon salıncaklarında güneşin ve temiz havanın tadını özel konukseverlikle çıkarabilirsiniz. Balkon salıncakları tipik olarak iki ayaklı bir yapıya sahiptir, ancak özellikle daha küçük balkonlarda daha rahat bir ortam yaratmak için tek ayaklı salıncaklar da vardır. Ayrıca tasarım, renk ve kullanım amacı farklılık gösterebilir.

 

Balkon Salıncağı Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Balkon salıncak çeşitleri için birçok seçenek bulunmaktadır. Salıncak tipinde en önemli faktör salıncak boyutudur. Salıncağı çalıştırmak için tasarlanmış kişi sayısı, devirme kabiliyeti, sallanma mekanizmasının nasıl çalıştığı, salıncağı oluşturan malzemeler gibi detaylar, salıncağın yapısını etkin bir şekilde belirlemektedir. Balkonunuza özel bir görünüm ve hava katan salıncak çeşitleri arasından size en uygun olanı seçerek bu özel keyfi yaşayın.

 

Tek Ayaklı Salıncak Modeli Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Tek ayaklı salıncak modeli, tek bir destek noktasına bağlı ürünler içerir ve pratiktir. Bu tür salıncaklar genellikle tekli salıncaklardır ve tek kişinin kullanımına uygundur. Yuvarlak salıncak olarak da bilinen bu modeller konfor açısından özel destek sağlamasının yanı sıra daha az yer kaplama avantajına da sahiptir. Aynı zamanda taşınması kolaydır, bu nedenle balkonda bile kullanımı kolaydır. Bu özellikle küçük boyutlu balkonlarda çok başarılı sonuçlar vermektedir. Bu salıncaklar genellikle demirden yapılır ve dayanıklı yapıları sayesinde uzun süre dayanır.

 

Doğru Balkon Salıncağı Nasıl Seçilir?

Doğru balkon salıncağı seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç şey vardır. İlk olarak, salıncak alanında mevcut alan miktarını göz önünde bulundurmalısınız. Balkon gibi açık bir alanda salıncak seçerken gölgelik ve diğer korunan alanları olan alternatiflere odaklanmak iyi bir fikirdir. Ancak seçiminizi yaparken gölgelik ve örtü malzemesinin kalitesini de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Kumaşlı bir gölgelikli salıncak sizi güneşten korur ve yağmurda istediğiniz korumayı sağlayamayabilir.

Bu gibi durumlarda genellikle plastik bir salıncak koruyucu seçebilirsiniz. Kurulumu kolay koruyucu sayesinde, yağmurda bile korumak için salıncak kullanabilirsiniz. Alandan daha iyi yararlanmak için bir salıncak boyutu seçmek önemlidir. Balkonunuzun yapısına uygun, küçük balkonlarda büyük bir salıncak tercih etmeniz doğru olmaz. Bu sayede aradığınız neşeyi, rahatlığı ve uzun ömürlülüğü bulmanız çok daha kolaydır.


Divona Home
WhatsApp Destek Hattı