Balkon Salıncağı Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Bahçeniz İçin Kış Dekorasyonu Önerileri Rattan Mobilyanıza Nasıl Minder Seçmelisiniz? Küçük Balkonları Şık Dekore Etmenin İpuçları En Şık Kış Bahçeleri İçin Mobilya Önerileri Uzun Ömürlü Bahçe Mobilyaları İçin Koruyucu Kılıf Kullanımının Önemi Evinize Şıklık Katacak Bar Sandalyesi Seçme Klavuzu Kaliteli Yatak Setleri Eşittir Kaliteli Uyku Kışa Zeminlerinizi Dekore Etmekle Başlayın; El Dokuma Halılar Konsoldan TV Ünitesine Yemek Odası Tamamlayıcıları Salon Halı Dekorasyonu Yaparken Bilmeniz Gereken 5 İnce Detay Rattan Bahçe Mobilyaları Kullanım Alanları Bahçe Mobilyası Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir? İyi Bir Baza Nasıl Olmalıdır? En Güzel Bahçe Mobilyası Modelleri 2022 2022 Modası Berjer Modelleri Yatak Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir? En Güzel Mutfak Masası Modelleri 2022 En İyi TV Koltuğu Modelleri 2022 En Trend Koltuk Takımı Modelleri 2022 Alüminyum Bahçe Salıncaklarında Dayanıklılık ve Konfor Bir Arada Yağmura ve Güneşe Dayanıklı En Rahat Alüminyum Bahçe Şezlongları Bahçe Dekorasyonunun Olmazsa Olmaz Parçası Alüminyum Bahçe Takımları En Dayanıklı ve Ekonomik Rattan Bahçe Mobilyaları Her Mevsim Güzel Balkon Takımları En Güzel Balkon Masa Takımı Modelleri En Kaliteli İroko Şezlonglar Bursa Bahçe Mobilyasının En Güvenilir Adresi Divona Home Rattan Bahçe Mobilyası Seçerken Bunlara Dikkat Etmelisiniz! Bu Yaza Damgasını Vuracak Şezlong Modelleri Nasıl Seçilir? Her Mekana Tarz Katan Rattan Bahçe Sandalyeleri Eskişehir Halı Fiyatları Neden Her Bütçeye Uygundur? Her Eve Uygun Alüminyum Köşe Balkon Takımları Nasıl Seçilir? Bahçenizin Olmazsa Olmazı Bahçe Koltukları Modern Bahçe Dekorasyonu Yaratmak İçin 5 Adım Bahçe Mobilyaları Terasta Ya Da Balkonda Nasıl Dekore Edilmelidir? Doğru Seçtiğiniz Uyku Grubu Ürünleri Yaşam Kalitenizi Yükseltir Çay Seti Koltuk Takımı Nasıl Kullanılmalıdır? El Emeği Özel Tezgâh Halıları İle Evinizin Enerjisini Yükseltmenin Yolları Modern Salon Dekorasyonu İçin Mobilyalarınızı Nasıl Kullanmalısınız? Modern Tarzın Estetiğini Köşe Takımları Kullanarak Oluşturmanın 6 Yöntemi Zeminlerinizde Hareketli Bir Görünüm Sağlamak Dekoratif Kilimler İle Mümkün Vintage Halı Modelleri Salonlarda Nasıl Kullanılmalı? Salonu Gösteren Halıdır; Birbirinden Muhteşem 10 Halı Önerisi Divona Home Bahçe Mobilyası İle Bahçenize Baharı Taşıyın! Havuz Başı Keyif İçin Doğru Şezlong Nasıl Seçilmeli? Kaliteli Uykunun Anahtarı Kaliteli Uyku Grubu Ürünleri Ahşap Bahçe Mobilyaları ve Bahçe Mobilyası Bakımı Yaşam Alanınızı Kaliteli Hale Getiren Modern Koltuk Takımları

Balkon Salıncağı Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

Balkonları çok daha keyifli ve konforlu hale getiren balkon salıncağı çeşitleri her fırsatta sundukları eğlence ve konfor ile öne çıkıyorlar. Balkon salıncakları kullanım amaçlarına da göre farklı çeşitlere de ayrılıyorlar.

Balkon Salıncağı Nedir, Nasıl Kullanılır?

Balkon salıncağı temel olarak balkon ve bahçe gibi alanlara kurulan, ayakları ya da bütün yapısından destek alan, kişilerin kullanırken rahatlama buldukları, çocuklar ve yetişkinlerin kullanımına uygun olan salıncak türlerdir. Bu mobilyalara temelde salıncak denilmesinin amacı ileri geri sallanma özelliğine sahip olmalarıdır. Ancak sallanma hızları güvenli bir kullanım sunmaları için oldukça düşüktür. Sıcak bir günde balkon salıncağı ile özel bir keyif duyabilir, güneşin ve ferah havanın tadını çıkarabilirsiniz. Balkon salıncakları genelde iki ayaklı yapıya sahip olmalarına karşılık özellikle küçük balkonlarda daha kullanışlı bir ortam yaratmak için tek ayak tipli olanları da bulunmaktadır. Bunun yanında tasarım, renk, kullanım amaçları bakımından da farklılık taşıyabilirler.

 

Balkon Salıncağı Çeşitleri Nelerdir?

Balkon salıncağı çeşitleri açısından çok sayıda seçenek bulunuyor. Salıncak çeşitlerinin bu kadar çok olmalarında en önemli etmen ise salıncakların boyutundan kaynaklanıyor. Salıncağın kaç kişilik kullanım sunacağı, yatırabilme özelliklerinin olması, salınma mekanizmalarının nasıl olduğu, hangi malzemelerden üretildiği gibi detaylar salıncakların yapılarının belirlenmesinde etkili oluyorlar. Balkonlara özel bir görünüm ve hava katan salıncak çeşitleri arasından kendiniz için en uygun olanını seçerek bu özel keyfi yaşayabilirsiniz.

Zincirli Salıncak Modelleri

Zincir salıncak modelleri balkonda pratik çözümler sunarak özel bir kullanım olanağı sunuyorlar. Özellikle görsel açıdan da ideal olan bu salıncak modelleri ayak gerektirmeyen yapılarıyla da öne çıkıyorlar. Zincir kısımlarının balkonun üst kısmında bir noktaya kolayca bağlanması ile dengeleri sağlanmış oluyor ve böylece kullanım açısından özel bir pratik imkan elde ediliyor. İstendiği zaman çabucak bağlantı yerinden de sökülebilen salıncaklar böylece alanda yeni yer açılmak istendiği anlar için de pratik bir kullanım sunmuş oluyorlar.

Tek Ayaklı Modeller

Tek ayaklı salıncak modelleri tek bir destek noktasına bağlı olan ve böylece kullanım açısından pratiklik sunan ürünleri içeriyor. Bu tür salıncaklar genelde tek kişilik olmaktadırlar ve tek kişinin kullanımına uygunluk göstermektedirler. Yuvarlak salıncak olarak da bilinen bu modeller konfor açısından özel bir destek sundukları gibi aynı zamanda daha az yer kaplamaları sayesinde de avantaja sahiptirler. Aynı zamanda kolay hareket ettirilebilir özelliklerinin bulunması da yine balkonda kolay bir kullanım elde edebilmenize olanak tanımış oluyor. Özellikle küçük boyuta sahip olan balkonlarda çok başarılı sonuçlar elde edilmesini sağlıyor. Genelde demirden yapılan bu salıncaklar dayanıklı yapıları sayesinde de uzun ömürlü bir kullanım elde etmenizi olanaklı kılıyorlar.

Gölgelikli Salıncak Modelleri

Balkonunuz geniş ve açıksa, bu durumda daha iyi bir balkon keyfi yaşamanız için gölgelikli olan modelleri tercih etmeniz daha yararlı olacaktır. Gölgelikli olan modeller üst kısımda gölge sağlayan bir bölmeye sahiptirler ve böylece güneş ışığından rahatsız olmadan salıncağı kullanmak da olanaklı hale gelir. Aynı zamanda gölgelikli salıncak modelleri genelde çift kişilik oldukları için rahat etmeniz için de özel bir katkı sağlamış olurlar.

Balkon İçin Doğru Salıncak Nasıl Seçilir?

Balkon için salıncak seçimi doğru olması için belirli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. İlk olarak salıncak kullanım alanı için nasıl bir alana sahip olunduğu göz önünde tutulmalıdır. Balkon gibi genelde açık alanlar için salıncak seçimi yaparken üzerinde tente ya da başka türden koruma alanına sahip olan alternatiflere yoğunlaşmak iyi olacaktır. Ancak seçim esnasında tentenin ya da korumalığın malzeme kalitesinin de göz önünde tutulması yararlı olacaktır. Salıncağın aynı zamanda yastık örtüleri ile uyumlu kumaşa sahip olan tente güneşten koruduğu gibi yağmurlu havalarda ise istediğiniz korumayı size sağlayamayabilir. Böylesi durumlarda ise genelde plastikten üretilen salıncak koruyucuları tercih edebilirsiniz. Kolay şekilde kurulacak olan koruyucular sayesinde yağmurlu havalarda da isterseniz salıncağınızı kullanabilir ya da korunmasını sağlayabilirsiniz.

Balkonun yapısına uygun olacak boyutlarda salıncak seçimini yapmanız, küçük balkonlar için geniş ve büyük boyutlarda olan salıncak çeşitlerinden kaçınmanız alanı daha iyi şekilde kullanabilmeniz için önem taşımaktadır. Bu sayede aradığınız keyfi, konforu ve uzun ömürlü kullanımı çok daha kolay bulabilirsiniz.
Divona Home
WhatsApp Destek Hattı